۵ نکته اصلی برای نوشتن پست های خواندنی وبلاگ

پنج نکته برای نوشتن مطالب وب سایت و پست های خواندنی وبلاگ ها

خواندن از روی صفحه نمایش سخت است. اگر میخواهید خوانندگان همه محتوای ان پست را بخوانند و اگر میخواهید پست های خواندنی در وبلاگ خود داشته باشید باید از اسان بودن نوشته خود مطمئن شوید. پست هایی که برای خواندن مناسب و اسان باشند ، بازگشت بیشتر مشتریان و نرخ تبدیل بالاتر را نتیجه خواهند داد.


روی مخاطبانتان تمرکز کنید

مهمترین توصیه ای که من به شما می کنم این است که مطمئن شوید که متن شما برای مخاطبانتان زیاد سخت نباشد. پنج نکته ای که من در پایین نوشتم باید به عنوان یک قانون عمومی دیده شود. برای برخی کاربران یک متن باید ساده باشد و برای برخی مخاطبان از جمله دانشمندان متن باید کاملا چالش برانگیز باشد.

نکته ۱ . ایجاد پاراگراف های شفاف

برای یک پست همیشه به شما توصیه می کنیم که پاراگراف را با مهمترین جمله شروع کنید. سپس در مورد ان توضیح داده و با دقت شرح دهید. خواننده با خواندن اولین جمله پاراگراف قادر خواهد بود که با مقاله شما ارتباط بیشتری از لحاظ مفهوم برقرار کند. مطمئن شوید که پاراگراف شما خیلی طولانی نباشد. هفت یا هشت جمله خیلی طولانی است!

نکته ۲ . از جملات کوتاه استفاده کنید

سعی کنید جملات کوتاه بنویسید. جملات کوتاه از نظر خواندن و فهمیدن نسبت به جملات طولانی اسانتر هستند. مهمتر از ان در جملات کوتاه شما از لحاظ گرامری و نگارشی کمتر دچار اشتباه خواهید شد. ما جملات حاوی بیش از بیست کلمه را طولانی در نظر می گیریم. همچنین مطمئن شوید یک پاراگراف بیشتر از یک جمله طولانی تشکیل نشده باشد.

نکته ۳ . کلمات سخت و مشکل را محدود کنید

استفاده از کلماتی که برای خواندن سخت هستند را محدود کنید. به یاد داشته باشید که خواندن از روی صفحه نمایش برای هر کسی دشوار است. کلماتی که از چهار سیلاب یا بیشتر تشکیل شده باشند برای فهم و خواندن سخت هستند. مطمئن شوید استفاده از چنین کلمات سخت و دشوار را محدود کنید. البته در برخی از موارد موضوع برای توضیح دادن سخت است و به لغات پیشرفته تری نیاز دارد. در این مواقع به تصویر کشیدن جملات میتواند موثر واقع شود. مطمئن شوید جملات و پاراگراف های شما زیاد طولانی نباشند.

کلمات دشوار برای استفاده به عنوان کلمات کلیدی اهمیت کمتری دارند. بنابراین برای بیان انها استفاده از عکس ها و تصاویر بهترین انتخاب هستند. به یاد داشته باشید که مهمترین چیز این است که تمرکز شما روی جملات کلیدی با موضوع پست سایت مناسب باشد. جمله کلیدی مناسب جایگزین مناسبی برای یک کلیدواژه سخت است.

نکته ۴ . از کلمات ربط دهنده استفاده کنید

شما می توانید با استفاده از کلمات ربط دهنده متنی تهیه کنید که خواندنی تر باشد. کلماتی مثل مهمترین ، چون ، بنابراین ، در کنار انبه خوانندگان شما جهت میدهد. این کلمات نشانه ای است که جمله هنوز ادامه دارد.

استفاده از کلمات ربط دهنده مانند سیمان گذاشتن بین جملاتتان است. ارتباط بین دو جمله با استفاده از کلمات ربط دهنده اشکار می شود. اگر شما از این نوع کلمات به درستی استفاده کنید خوانندگان منظور شما را بهتر درک می کنند.

نکته ۵ . جمع بندی

برای اینکه یک متن برای یک خواننده جذاب باشد باید خیلی متنوع باشد. به این معنی که شما باید کمی محتوای خود را جمع و جور کنید. پاراگراف ها و جملات طولانی را با جملات کوتاه جایگزین کنید و سعی کنید از کلمات مترادف استفاده کنید اگر میخواهید اغلب از یک کلمه استفاده کنید.

به جای استقاده بیش از حد از کلمات وو خیلیمی توانید برای جذاب شدن متن از کلمات همچنینو علاوه بر ایناستفاده کنید.

نتیجه گیری

اگر شما میخواهید خوانندگان شما همه مطالب وب سایت را بخوانند، شما باید مطمئن شوید که متن شما برای خواندن اسان است. یک متن را بیش از حد نیاز سخت نکنید. از جملات بلند خودداری کنید و پاراگراف های روشن ، واضح و شفاف بنویسید.

راه دیگری که به شما اطمینان میدهد که متن شما خواندنی باشد استفاده از تایپوگرافی درست است. شما نباید از یک فونت کوچک استفاده کنید همچنین فاصله بین خطوط را با اندازه کافی پهن در نظر بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *